Tipy na výlet

Valašský Balaton – vodní radovánky pro celou rodinu
V údolí Vsetínské Bečvy najdete přírodní koupaliště. To se svou rozhlohou 9,5 hektaru nabízí nejen čistou vodu, vhodnou ke koupání, ale také písčité a travnaté pláže, stánky s občerstvením, plochu pro plážový volejbal, dětské hřiště či také umělou sjezdovku pro akrobatické skoky do vody. Koupaliště je otevřeno po celý den zdarma. Parkoviště je zpoplatněno a najdete ho hned u areálu. Součástí areálu jsou také převlékárny, sprchy a WC. V letních večerech je zde pořádána celá řada hudebních akcí. V zimě můžete tuto vodní plochu využít pro bruslení. „Nemotoristé“ mohou využít k dopravě autobus i vlak ze Vsetína, milovníci cykloturistiky se zde dostanou po krásné cyklostezce.
 

Lyžařské středisko Kohútka
V hraničním pásu Slovenské a České republiky – v Javorníkách- najdete lyžařské středisko Kohútka. Areál v nadmořské výšce 913 m n.m.  nabízí deset sjezdovek, včetně jedné černé. Sjezdovky jsou pravidelně udržovány a uměle zasněžovány. Jedná se o první areál ve Zlínském kraji se čtyřsedačkovou lanovkou. Naleznete zde restauraci, bufet, půjčovnu lyžařského vybavení, servis. Milovníci běžek zde naleznou celou řadu běžkařských tras.
 

Lyžařský areál Vranča
Lyžařský areál Vranča se nachází na pravé straně údolí Vranča v Beskydech.  Tento areál nabízí dva vleky s přepravní kapacitou 1350 osob/hod. Celková délka 8 sjezdovek je 5960 m. Areál je skvěle dostupný vlakem (stanice Nový Hrozenkov), autobusem (zastávka Kolonie), autem (parkoviště), či také pěšky (modrá turistická značka). V areálu naleznete bufet, lyžařskou školu, vytápěné sociální zařízení, úschovnu. Pro nelyžaře je zde prostor pro sáňkování a bobování. Milovníci běžek si přijdou taky na své.
 

Ski areál Kyčerka
Areál Synot Kyčerka se nachází v obci Velké Karlovice a v posledních letech se stává stále oblíbenějším. Naleznete zde celkem 9 vleků, které obsluhují 2480 metrů sjezdových tratí různé obtížnosti. Nechybí ani dětské vleky, pohyblivé koberce, či funpark pro snowboardisty. Parkovat můžete přímo v areálu u vleku. V areálu můžete využít celou řadu služeb – občerstvení, lyžařská a snowboardová škola, půjčovna lyží, snowboardů, lyžáků, hůlek i helem a také ski servis.
 

Cyklostezky v okolí Velkých Karlovic
Okolí Velkých Karlovic nabízí celou řadu cyklostezek, z nichž většina z nich je vhodná i pro rodiny s malými dětmi, cyklovozíky a in-line bruslaře. Vsetínská část cyklostezky Bečva vede z Velkých Karlovic přes Vsetín do Valašského Meziříčí. Trasy v údolích řek jsou bezpečné a mimo dopravní provoz jejich asfaltový povrch a návratu do výchozího bodu je možné na některých úsecích cyklostezky Bečva využít železničního spojení s přepravou kol. Od května do září každou sobotu, neděli a svátek jezdí z Valašského Meziříčí, Rožnova pod Radhoštěm a Vsetína valašský cyklobus, který zajišťuje též přepravu jízdních kol.

 

Kam vyrazit?